شهدا، ستارگان درخشانى هستند که هر یک مى‌توانند عالمى را روشن کنند و اگر این حقیقت زنده بماند، تقدیس شود و مورد تکریم قرار گیرد، تاریخ براى همیشه از آن بهره خواهد برد، هم چنان که تاریخ بشریت هم چنان از خون به ناحق ریخته شده حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) استفاده مى‌کند.

                                                     مقام معظم رهبری۱۳۷۶/۲/۱۷

زنده نگاه داشتن یاد شهدا و تقویت روحیه جهاد و شهادت طلبی از وظایف اصلی متولیان فرهنگی جامعه است تا شهادت طلبی و ایثار به عنوان آرمان های با ارزش جامعه مورد غفلت و فراموشی قرار نگیرند. با این حال وجود مجموعه های فعال دانشجویی که عهده دار این مهم شوند و همت و تلاش خود را در جهت زنده نگاه داشتن یاد مقاومت و ایثار شهیدانی که در این راه جان باختند، قرار دهند همیشه کارساز و تاثیرگذار بوده است.

در همین راستا دانشجویان فعال در «دفتر فرهنگی دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت ایران» با همکاری «کنگره شهدای دانشگاه علم و صنعت ایران» بر آن شدند تا گوشه ای از زندگی و سیره عملی – اعتقادی شهید نخبه، شهید “محمد سعید یزدان پرست لاریجانی”، از شهدای دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران را تدوین و نشر کنند تا در اختیار علاقمندان این حوزه و اقشار مختلف جامعه قرار گیرد و چراغ راه آنان باشد.

بدین منظور تاکنون نزدیک به ۵۰ مصاحبه با خانواده، دوستان و آشنایان این شهید بزرگوار، که هرکدام تصاویری از برهه های مختلف زندگی شهید در ذهن داشتند انجام شده و گفت وگو های دیگری نیز انجام خواهد شد.

از آنجا که شناخت کامل و دقیقی از همه برهه های زندگانی  شهید (مدرسه، هنرستان، حوزه، دوران جنگ در کردستان، دانشگاه) و دوستان این دوران در دست نیست، و بعضا از تعدادی دوستان تنها اسمی باقی مانده و راهی برای ارتباط با این بزرگواران پیدا نشده، از عموم بازدیدکنندگان در خواست می شود تا اگر شناختی از این شهید دارند، برای جمع آوری هر چه بهتر و بیشتر خاطرات، عکس، فیلم و … مربوط به شهید از طریق پست الکترونیکی  info@shahidyazdanparast.ir  و یا بخش ارتباط با ما، این اطلاعات را در اختیار این مجموعه قرار داده وما را در ارتقا و بهبود سایت و دیگر مجموعه های مربوط به شهید  یاری بفرمایند.

کلیه حقوق متعلق به پایگاه شهید محمد سعید یزدان پرست می باشد.
هر گونه نقل و برداشت با ذکر منبع بلامانع می باشد.