گزارش تصویری مراسم رونمایی کتاب یزدان پرست

 

 

 

مراسم رونمایی از کتاب شهید “محمد سعید یزدان پرست” مورخ ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳  در دانشگاه علم و صنعت برگزارشد که در ابتدای این مراسم کلیپی تحت عنوان تجلی شیدایی پخش شد و پس از آن دکتر حیدر جهانبخش از هم کلاسی‌های شهید محمد سعید یزدان پرست درباره سختی جمع آوری خاطرات از این شهید در قالب کتاب این چنین گفت: زمانیکه به بنده گفتند می‌خواهند کتابی را به نام این شهید گردآوری کنند گفتم که بسیار سخت است و نمی‌توانید و متصور بودم که هرگز موفق نخواهند شد زیرا استخراج بسیار از این خاطرات از سوی همرزمان شهید کار دشواری بوده است، در حالیکه دوستان با سن کمی که داشتند با به سرانجام رساندن این اقدام به بنده درس دادند که اگر بخواهیم می‌توانیم.

وی ادامه داد: گردآورندگان این کتاب پژوهشگرانی هستند که با عزم و اراده خود توانستند از لابه لای برخی از کاغذها مطالبی را استخراج کنند تا چهره ی این شهید را به جامعه‌ای که تشنه شناختن شهیدان است، بشناسانند.

در ادامه مراسم سردار سعید قاسمی نیز به ایراد سخن پرداختند.

سردارقاسمی با بیان اینکه راستی رمز و راز این برگزاری مراسم شهدا پس از گذشت سالیان طولانی چیست؟ اظهارداشت: بنده هم همانند شما در جواب چنین سوالی زمین گیر هستم ولی براساس برخی از روایات که می‌گویند هرکسی خودش را برای خدا خرج کند خدا هم خودش را برای او خرج می‌کند علت برگزاری چنی مراسمی پس از گذشت ۲۱ سال است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما مدیون خون شهدا هستیم تصریح کرد: شهدا به راحتی خونشان را در راه ارزش‌ها و باورها و صیانت از خاک کشور دادند و از جان خود گذشتند.

در ادامه مراسم بزرگداشت شهید محمد سعید یزدان پرست دکتر حیدر جهانبخش مقدمه کتاب این شهید را روایت کرد. گفتنی است که در انتهای مراسم رونمایی از کتاب شهید محمد سعید یزدان پرست انجام شد.

9

10

IMG_44922

IMG_44912

IMG_44902

IMG_45022

6

IMG_45592

IMG_45082

IMG_45482

5

4

1

IMG_5819

11

 

 

شما هم نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق متعلق به پایگاه شهید محمد سعید یزدان پرست می باشد.
هر گونه نقل و برداشت با ذکر منبع بلامانع می باشد.